Спортни новини» Новини» Футбол свят»

Литекс с престижна победа в Турция

Литекс се наложи с 3:2 над сръбския шампион Партизан в първата си контрола от втория лагер тази зима, който се провежда в Анталия.

Българите имаха надмощие през по-голямата част от мача, но в крайна сметка не успяха да се поздравят с по-убедителен резултат.

Още в 4-ата минута Дринчич от Партизан улучи страничната греда с далечен удар, но в 29-ата Момчил Цветанов откри резултата. Атаката започна от Юрген Джазула, който подаде  в коридор към новото попълнение Асприля, а колумбиецът влезе на скорост и стреля.  Стражът на сърбите изби, но притичалият Цветанов довкара за 1:0.

До края на първата част сърбите опитаха да върнат гола, но без успех пред вратаря Александров.

В началото на второто полувреме Мирослав Манолов пропусна уникално положение за Литекс, а 10 минути след това Партизан изравни за 1:1.  Предраг Лука се разписа след грешка на защитата и вратаря Александров при центриране на ветерана Обрадович.

В рамките на 10 минути между 60-ата и 70-ата минута Станислав Манолев, който чака оферта от чужбина, се разписа по сходен начин във вратата на резервата Петрович. Най-напред той наказа сръбския вратар извън наказателното поле, а после добави още едно попадение от 10 метра.

В 79-ата минута Предраг Маркович оформи крайното 3:2 за Литекс, а вратарят Александров се оказа изненадан от далечния му удар.