Спортни новини» Новини» БГ Футбол»

Левски обърна Черноморец в първата си контрола

Мачът започна прекрасно за бургазлии и в 7-ата минута те откриха.

След прекрасен удар с глава на Ангелов, стражът на Левски не успя да се намеси, макар да докосна кълбото, и така резултатът бе открит. Той засече много хубаво центриране на Гофред.

В 12-ата минута Дoйу удвои за бургазлии от непосредствена близост, след като засече центриране в пеналтерията от страна на Фонсека. Черноморец стигна до попадението след страхотна контра, която премина през зоната на каращия проби Уолъс.

Точно шест минути след това Туре намали. Иванов подаде към Гаджев, който обаче не успя да стреля и така топката достигна до французина, който се подхлъзна, но въпреки това отправи удар, който се превърна в гол.

Бургазлии пропуснаха два чисти шанса през следващите минути, а Левски се възползва от това и изравни след нов гол на Туре в 35-ата минута. Гаджев видя французина, който с много хубав удар по диагонала реализира.

В 38-ата минута отново Туре се разписа за пълния обрат, като по този начин оформи хеттрика си. Той направи комбинация със Старокин, а след това със силен удар матира противниковия страж.

Второто полувреме започна отлично за Левски - 4:2 за "Сините" в 56-ата минута. Макриев пусна кълбото към дебютанта Огнянов на добра позиция и крилото не сгреши при удара от няколко метра.

Десетина минути след това Черноморец вкара и трети гол, дело на каращия проби англичанин Джонсън с глава.

В 85-ата минута Левски довърши противника с попадение на Боби Цонев, който вкара след прекрасен удар от движениe и пас на Мики Орачев.