Спортни новини» Новини» Футбол свят»

Челси удари тигрите и излезе начело във Висшата лига

Срещата започна с позиционен футбол, като действията в началото се развиваха основно в средата на терена. Постепенно домакините взеха инициативата и можеха да вкарат. В 7-ата минута Ахмед Елмохамади проби през центъра и стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но Петер Чех показа класа и спаси.

"Тигрите" продължиха да играят със самочувствие и само две минути по-късно създадоха нова опасност, но този път Яник Сагбо шутира над вратата. Постепенно гостите от Лондон живнаха и успяха да изнесат играта в по-предни позиции.

Фернандо Торес нахлу отляво и стреля остро от ъгъла на наказателното поле, но топката мина до лявата греда. Малко по-късно се стигна до ново положение за "сините", но този път Вилиан да Силва не успя да преодолее Алън Макгрегър.

В следващите минути играта отново избледня и се пренесе в центъра, без каквито и да било сериозни възможности пред една от двете врати. В 22-ата минута Джейк Ливърмор пое топката от собствената си половина и стреля от около 35 метра, но Чех бе на мястото си и спаси.

Последва нова отлична намеса на вратарят на Челси, като този път той предвидливо излезе извън наказателното поле и изчисти топката преди  Мейнър Фигероа да стреля опасно. Четири минути по-късно Джон Тери сгреши детински пред пеналта, но Яник Сагбо не се възползва и от чиста позиция стреля до дясната греда.

Отговорът на Челси бе диагонален шут на Вилиан, но в аут. Така се стигна до 33-ата минута, когато дойде и най-чистото положение до този момент. Тогава Еден Азар проби отляво и поднесе топката на точката на дузпата на Оскар, който обаче заложи на силата и Алън Макгрегър спаси отбора си от сигурен гол.

Малко по-късно Еден Азар бе изведен на чиста позиция, но не успя да си овладее добре топката и изпусна страхотен шанс.

В 41-ата минута Том Хъдълстоун се опита да вкара от пряк свободен удар, но прати топката високо над вратата. Преди края на полувремето пък двата отбора едва не се хванаха за гушите, но съдията Марк Клатънбърг бързо успя да охлади страстите. В 45-ата минута Давид Луис можеше да вкара от фаул, но Алън Макгрегър спаси.

Челси започна по-добре второто полувреме и натисна Хъл. В 49-ата минута Еден Азар нахлу в наказателното поле на домакините, след което последва шут с десния крак, но Къртис Дейвис подложи крак и отклони топката.

Малко по-късно се откри страхотен шанс пред Давид Луис да вкара от пряк свободен увар, но Алън Макгрегър спаси. Челси продължи да натиска и логичното се случи в 56-ата минута, когато "сините" от Лондон заслужено вкараха.

Тогава Давид Луис навлезе в половината на домакините и пусна към Ашли Коул, който хитро с пета продължи към Аден Азар, а той от своя страна финтира трима бранители на Хъл и с фалцов удар от границата на наказателното поле опъна мрежата за 0:1.

Гостите продължиха да доминират, но с пропуски се отличиха Вилиан и Давид Луис. Темпото на игра пък сериозно падна, като действията се развиваха основно в средата на терена.

В 67-ата минута домакините от Хъл Сити можеха да изравнят, но Том Хъдълстоун от пряк свободен удар стреля над гредата. Три минути по-късно Еден Азар бе близо до втори гол, но от чиста позиция стреля в тялото на играч на домакините. Последва и удар на Оскар, но неточно.

Към края на мача Челси отново натисна и заслужено стигна до нов гол. В 87-ата минута Фернандо Торес вкара с първото си положение в мача. Испанецът финтира Алекс Брус и технично преодоля Алън Макгрегър за 0:2, с което реши мача. До края не се случи нищо интересно и лондончани заслужено си взеха победата.