Спортни новини» Новини» Футбол свят»

Меси се завърна с два гола след 59 дни извън терена

Барселона разгроми Хетафес 4:0 в среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на краля в Испания, но по-голямата новина е зрелищното завръщане в игра след 59 дни извън терена на аржентинската звезда на каталунците Лионел Меси. Само за половин час на терена той се отчете с две попадения.

Каталунците започнаха вихрено двубоя. След няколко пропуснати възможности да открият, това се случи в 8-ата минута, когато Сеск Фабрегас с глава матира защитата на гостите от мадридското предградие. Асистенцията беше на Педро Родригес.

В 62-ата минута Фабрегас удвои от дузпа аванса на Барселона. Любопитното е, че в този момент Лионел Меси чакаше край тъчлинията, за да влезе като смяна на Андрес Иниеста. В 64-ата минута смяната беше извършена и "Камп Ноу" изригна при появата на любимеца си. На трибуните на "Камп Ноу" беше и друг от любимците на феновете - бившият треньор на Барса Тито Виланова, който се оттегли по здравословни причини. Меси започна малко неуверено, но след само 20 минути на терена показа, че нищо не е забравил.