Спортни новини» Новини» БГ Футбол»

Литекс размаза Локо Пловдив в голов спектакъл

Мачът започна с изключително спорна ситуация в 3-ата минута. Джордан засече с глава топката след центриране във вратата на Локомотив, но голът не бе зачетен.

Причината за това бе ,че съдията бе свирил преди топката да влезе в мрежата нарушение на нападателя на Литекс. На повторенията обаче се видя, че такова изобщо не е имало.

Така гостите се оказаха много сериозно ощетени още в самото начало на срещата.

В 7-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, като зад топката застана Камбуров, но кълбото мина покрай вратата.

Две минути след това Джордан пропусна да открие за ловчанлии, след като от точката на дузпата прати топката встрани вратата.

В следващите минути мачът бе равностоен, но гостите демонстрираха по-голяма острота в атака.

Джордан отправи мощен удар в 22-ата минута от диагонала, но кълбото мина покрай вратата на Локо.

Точно две минути след това Литекс откри резултата. Джордан бе изведен зад защитата на домакините от Момчил Цветанов, след което с много хубав диагонален удар вкара попадение.

В 27-ата минута ловчанлии шокираха домакините и с втори гол.

В защитата на Локо стана голяма грешка, след като Господинов и Диего се сблъскаха пред наказателното поле, а Цветанов пое топката и от близка дистанция реализира.

До края на полувремето домакините понатиснаха и все пак върнаха един от головете.

В 39-ата минута Гади изскочи зад отбраната на Литекс и засече топката във въздуха след хубаво центриране на Камбуров, като по този начин намали аванса на гостите.

Веднага след почивката обаче домакините успяха да изравнят резултата на 2:2.

В 46-ата минута Тунчев засече прекрасно центриране на Лазаров от фаул и изравни резултата, а освен това върна отбора си в мача.

Изглеждаше, че в този мач може да се види страхотен обрат, но Локо получи много сериозен удар в 49-ата миута, след като Йордан Тодоров влезе много грубо в краката на Манолов и получи втори жълт и червен картон. Така домакините останаха с човек по-малко.

Численото предимство на гостите веднага си каза думата и в 56-ата минута Литекс отново си върна аванса след попадение на Джордан.

Златинов видя колумбиеца на точката за изпълнение на дузпата и той бе безкомпромисен, за да даде аванса на тима си.

И точно когато изглеждаше, че мачът е предрешен, то реферът показа червен картон и на гостите. В 59-ата минута Цветков получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Драмата стана пълна, след като минута по-късно бутилка полетя силно към треньора на гостите Златомир Загорчич, но Цветков избута своя треньор в последния момент и го спаси от удар с бутилката.

Преднината на Литекс можеше да стана още по-голяма, но в 66-ата минута Господинов изби със сетни сили удар на Джордан.

Бутилките по терена продължиха да хвърчат и в 70-ата минута с такава бе ударен Страхил Попов, който бе нацелен по главата. В последствие футболистът на гостите падна на земята, а след това към терена полетяха още бутилки от феновете на Локо.

В 78-ата минута интригата бе тотално убита, след като Джордан оформи хеттрика си, вкарвайки третия си гол в мача. Георгиев фаулира Руменов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за гостите, която бе вкарана от колумбиеца.

В 86-ата минута домакините останаха с 9 души на терена, след като резервата Коце Марков бе изгонен директен червен картон, след като наплю Пламен Гълъбов.

В 90-ата минута младокът Георги Минчев вкара красив гол от границата на наказателното поле и оформи крайното 2:5 за Литекс.

В 96-ата минута реферът показа втори жълт и червен картон на Гълъбов от гостите, а до края нямаше повече попадения.