Спортни новини» Новини» БГ Футбол»

Левски напомни за себе си и размаза Литекс

Домакините започнаха много силно мача и във 2-ата минута Бру центрира отляво топката, а тя падна точно на крака на Туре, който имаше прекрасен шанс пред себе си да вкара от близка дистанция. Евгени Александров обаче се намеси перфектно, излизайки, като по този начин предотврати сигурно попадение.

Все пак "Сините" стигнаха до гол, след като Дани Димов реализира минута по-късно.

Гаджев центрира хубаво в наказателното поле, а Генков свали топката и тя достигна до Туре, който отправи удар. Отново Александров се намеси и спаси, но топката достигна до Димов, който от границата на вратарското поле бе безгрешен.

Левски продължи със страхотното си представяне в следващите минути и домакините стигнаха бързо и до второ попадение в 11-ата минута.

Гаджев центрира  след късо изпълнение на корнер, а Старокин успя да достигне до топката и от 3-4 метра да я вкара във вратата на Александров. Бранителите на ловчанлии направиха уникална грешка в тази ситуация, тъй като оставиха футболиста на домакините съвсем сам.

Гостуващият тим бе на косъм от изравнително попадение в 16-ата минута, но стигна до греда. Ваюши свали топката за Джазула, който отправи мощен удар от воле, но Пламен Илиев успя да спаси кълбото. След това то удари напречната града и излезе.

В следващите минути играта се поуспокои, но в 22-ата минута Бру се опита да създаде напрежение пред вратата на Литекс и отправи слаб удар от дистанция, който по никакъв начин не представляваше опасност.

Ловчанлии от своя страна стигнаха до втора греда. След хубаво центриране Джордан между двама футболисти на Левски игра с глава и прати топката в напречната греда.

Последваха петнайсетина минути застой на терена през които не се случи нищо интересно и битката се водеше около средата на терена.

В 40-ата минута Гари Родригес отправи удар по тревата от левия ъгъл на наказателното поле, но Александров се справи лесно.

Три минути след това гостите получиха много добра възможност за директна стрелба от фаул, но Джазула стреля доста нескопосано. До края на полувремето не се стигна до повече голове.

Второто полувреме започна с възможност за Литекс да намали и в 48-ата минута Джордан опита удар от границата на наказателното поле, но Старокин блокира топката.

Левски обаче приспа Литекс с трето попадение, дело на Кевин Бру в 51-ата минута. Французинът отправи страхотен удар от 25 метра, а топката се отклони в тялото на Божиков и залъга Евгени Александров, за да влезе във вратата му.

Минута по-късно обаче се наложи Пламен Илиев да спасява силен удар на Джордан.

Все пак гостите успяха да стигнат до попадение с което да намалят пасива си на два гола. В 61-ата минута Джордан реализира. Манолов с първото си докосване успя да види колумбиеца, след което той от добра позиция се справи с Пламен Илиев и реализира. Самият вратар пък получи контузия при опита си да спре нападателя и бе принудително заменен.

В 72-ата минута Левски можеше да си върне аванса от три гола, но Александров спаси по страхотен начин перфектно изпълнен фаул от Гари Родригес.

Старокин уби тотално всякаква интрига в този мач с втория си гол в срещата, който падна в 73-ата минута. След центриране от корнер той успя да прати топката много майсторски към далечния ъгъл на вратата, а Александров не успя да се намеси.

В самия край на мача Левски бе на път да вкара и пети гол, но ударът на Макриев с глава се отби в гредата.