Спортни новини» Новини» БГ Футбол»

Ботев удари Литекс и спаси Мъри от уволнение

Срещата започна предпазливо, като в първоначалните минути действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било сериозни голови положения.

В 12-ата минута Александър Цветков стреля опасно от дъгата на наказателното поле на Ботев, но топката мина встрани от вратата на Стаховяк. Минута по-късно Ботев вкара с първото си положение.

Тогава Артур Енрике центрира отдясно в наказателното поле на гостите, където Вандер изпревари защитниците на Литекс и опъна мрежата на Литекс за 1:0.

Домакините продължиха да доминират и логично се стигна до втори гол. В 27-ата минута Георги Сърмов направи страховита тупалка от около 20 метра и заби уникално попадение за 2:0.

След този гол гостите живнаха и се хвърлиха в атаки, но последователно Миро Манолов и Момчил Цветанов изпуснаха чисти положения да намалят резултата.

Малко преди края на полувремето играчите на Ботев скочиха за дузпа, за игра с ръка на защитник на Литекс, но такава не им бе дадена.

В началото на второто полувреме Ботев можеше да вкара и трети гол. В 52-ата минута Иван Цветков засече с глава чудесно центриране, но Александров успя да улови топката.

Последва нов шанс за домакините. Две минути по-късно резервата Борис Галчев стреля силно от дъгата на наказателното поле, но отново Александров показа класа и отрази.

Това бяха силните минути на "канарчетата", но те не успяваха да вкарат. След час игра с пропуск се отличи и Йордан Христов, който шутира до гредата.

Ботев владееше топката и диктуваше темпото, домакините създаваха отлични възможности за гол, но с лека ръка ги пропускаха.

В 66-ата минута Ромарио бе близо до попадението, но не успя да опъне мрежата на гостите за трети път.

Две минути по-късно Ботев остана в намален състав, след като Бобан Грънчаров получи втори жълт и респективно червен картон.

В 72-ата минута играчите на терена се изравниха, след като съдията Георги Йорданов леко пресилено изгони с директен червен картон Илия Миланов.

До края срещата Литекс натисна и стигна до гол. В 82-ата минута Симеон Славчев засече с глава центриране от ъглов удар и след грешка на Стаховяк опъна мрежата на Ботев за 2:1.

Ловчанлии се хвърлиха да изравняват, но нямаха шанс и Ботев заслужено си взе победата.