Спортни новини» Новини» Тенис»

Малко не достигна на Григор Димитров срещу Анди Мъри

Григор Димитров загуби доста нещастно от Анди Мъри в третия кръг на силния турнир в Маями. Британецът стигна до успех със 7:6(3), 6:3 и по този начин се класира за 4-ия кръг на надпреварата.

Нашето момче имаше уникални шансове да вземе първия сет и демонстрира страхотен тенис в него, но липсата на опит и характер му попречиха. Във втория сет Мъри лесно стигна до успеха и спечели, и мача. Така Григор продължава да бъде без победа срещу Мъри, а и без спечелен сет.

Шотландецът ще срещне Андреас Сепи в следващия кръг на турнира. Гришо направи много силен мач, но много малко не му достигна.

Хасковлията започна много силно мача и си взе първия гейм без никакви проблеми, а след това стигна до точка за пробив при подаването на своя съперник. Нашето момче пробва много остър ретур, който обаче отиде в мрежата и в крайна пропусна златен шанс да поведе с 2:0 гейма.

Шотландецът се възползва от грешката на нашето момче и изравни геймовете след силни и прецизни удари.

Проблемите пред Мъри продължиха и Григор получи шанс да пробие във втори пореден гейм на шотландеца. След дълго разиграване хасковлията най-после взе пробив аванс и стигна до 3:1 гейма в своя полза.

Първата ракета на България започна перфектно затвърждаването на пробива си и поведе с 40:0, но след това първият сервис започна да не му влиза и Мъри стигна до равенство, а след това и точка за пробив.

Българинът направи две поредни точки и стигна до точка за взимане на гейма, но след груби грешки Мъри отново стигна до точка за пробив. След доста нескопосан опит за смач Гришо подари гейма на Мъри и шотландецът намали изоставането си.

Димитров обаче не се отказа и стигна до две точки за пробив. Нашето момче се възползва от първия си шанс да пробие и след невероятено изпълнение прати топката в полето на Мъри. Хасковлията чакаше Мъри по диагонала за една къса топка и стигна до аванс от 4:2.

Този път Гришо взе подаването си на Мъри и стигна до аванс от 5:2.

Димитров стигна до нова точка за пробив, която бе с цената на сетбол. Подаването на шотландеца влезе и той обезвреди точката за пробив.

Нашето момче стигна до нов сетбол. След това Григор обаче не уцели точния момент за къса топка и така нашето момче изпусна и втория си шанс за взимане на сета. В крайна сметка Мъри се измъкна и си взе подаването.

В решителния за Димитров гейм той допусна изоставане от 0:30, което изравни. След това обаче след двойна грешка Мъри получи шанс за пробив. С нова двойна грешка Димитров даде отново шанс на Мъри. След още една двойна грешка Мъри върна пробива.

За съжаление на Димитров, първият сервис на Мъри започна да влиза и шотландецът стигна до аванс от 40:0, а след това изравни геймовете на 5:5.

Паденията в първия сет не отказаха нашия тенисист и той си спечели подаването за 6:5, с което си осигури минимун тайбрек в мача. Mъри не допусна грешка при сервис гейма си и двамата докараха сета до тайбрек.

Тайбрекът започна перфектно за Григор, който стигна до минипробив аванс, но Мъри не само, че го върна, но и поведе с минипробив за 5:3. След фамозна грешка Мъри стигна до три сетбола.

Вторият сет започна с шанс за гейм, за Мъри, след което шотландецът стигна до точка за пробив, но нашето момче успя да я спаси.

Шотландецът стигна до още една точка за пробив и успя да се възползва от нея, като по този начин проби за 2:0 гейма.

След това тежък 7-минутен гейм Мъри стигна до 3:0 гейма и се доближи на косъм до крайния успех в мача.

При 4:1 Мъри достигна до две възможности за пробив, но Гришо показа характер и си взе подаването, като намали пасива си на два гейма.

При 5:3 шотландецът стигна до два мачбола, но Григор направи феноменална серия и стигна до точка за пробив. След това шотландецът обаче стигна до нов мачбол и този път го взе, печелейки и самия мач.